Z czego powinien się składać mundur harcerski?

Rodzice dzieci, które chcą dołączyć do harcerzy, niejednokrotnie myślą nad tym, w jaki sposób właściwie skompletować niezbędny strój. Mnóstwo osób uważa mundury harcerskie za bardzo monotonne i totalnie nieoryginalne. W rzeczywistości jednak znajdziemy mnóstwo różnorodnych dodatków i ciekawych wariantów, z których harcerze mogą skorzystać.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe są oczywiście odpowiednie koszulki dla harcerzy albo też bluzy mundurowe oraz spódnica lub spodenki. Dziewczyny zakładają zwykle komplety w kolorze szarym, natomiast chłopcy zielonym. Do munduru dziewczęcego można także dokupić krótkie spodenki w kolorze czarnym. Są to elementy niezmienne i takie same praktycznie dla wszystkich. Aczkolwiek adekwatnie do pogody czy terenu, na którym w danym momencie gromadzą się harcerze, możemy dobierać pozostałe elementy umundurowania. Zwykle spódnice albo krótkie szorty są zastępowane przez wojskowe bojówki w różnorodnych kolorach. Wybór kroju czy motywu w tym przypadku zależy przede wszystkim od wymagań i oczekiwań drużyny.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com

Dobierając odpowiednie stroje dla harcerzy trzeba mieć na uwadze w głównym stopniu ich jakość. Materiał, z jakiego stworzone są wszelkie części garderoby powinien być solidny, aby w każdych okolicznościach gwarantować wygodę i w żaden sposób nie ograniczać ruchów.

Czy praktyczna propozycja (https://tdruk.pl/nasze-produkty/kubek-z-nadrukiem) może mieć użyteczne informacje? Naturalnie, że tak! Sprawdź, klikając w link i przeanalizuj informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jednocześnie powinien być wytrzymały. Jedynie solidnie wykonane ubrania będą gwarantowały wygodę czy satysfakcję z użytkowania munduru.

Poza odzieżą niezwykle ważne są także właściwe buty harcerskie. Podobnie jak w przypadku munduru i w tej sytuacji należy zwracać uwagę w głównej mierze na jakość obuwia. Ponadto musimy mieć na uwadze kilka innych znaczących spraw. Jedną z nich jest wysoka cholewka, jaka powinna cechować buty harcerskie. Zabezpiecza ona kostkę przed złamaniem, a oprócz tego ochrania stopę przed wszelkiego typu uszkodzeniami, gdy harcerz będzie musiał przejść przez nieprzetarty szlak.

Istotna jest także gruba podeszwa, która minimalizuje zmęczenie stopy przy wielogodzinnych marszach, w szczególności po nierównym terenie. Bez względu na porę roku, warto jest dobrać buty o pełnej budowie, a dodatkowo wykonane z materiałów wodoodpornych. W ten sposób stopy będą całkowicie chronione w każdych okolicznościach.