Wybieramy kurtkę na wyprawy w góry

kurtki softshell
W zimą, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, ważny jest właściwy ubiór. Któż chciałby przecież marznąć za każdym razem kiedy wychodzi na dwór na spacer bądź też w drodze po zakupy czy też na uczelnię.

Odpowiednia odzież, która zagwarantuje nam komfort cieplny oraz uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest bardzo istotna gdy wybieramy się w Tatry czy też Karkonosze.
pudełko na prezent
Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
O fakcie, iż góry zimą potrafią być szczególnie niebezpieczne nie ma chyba potrzeby tłumaczyć. Kiedy wybieramy się nawet na mały spacer na górskie szlaki, musimy zachować wyjątkową ostrożność oraz zadbać o wyposażenie oraz ubiór. Podstawowymi aspektami na które powinniśmy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie – zapewniające termiczny komfort, posiadające dobrą podeszwę jak również gwarantujące dobre parametry jeśli chodzi o wodoszczelność.

Podobnie zajmujące zagadnienia znajdują się w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem, który jest tutaj.

Kolejnym nieodzownym tematem jest odpowiednia kurtka. W ostatnich latach szczególnym wzięciem cieszą się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, które są wiatroszczelne oraz posiadają bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o oddychalność. Trzeba jednakże mieć na uwadze, iż ogromna większość tego typu garderoby nie posiada właściwości, jakie uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.

kurtki softshell
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie rozrosła się propozycja handlowa sklepów jakie oferują różnego rodzaju odzież, która na pewno przyda nam się w górach lecz również na biwakach bądź dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich dobrze jest również sprawdzić miejsca, które zazwyczaj znane są głównie miłośnikom militariów.

Jeśli chcesz uzupełnić swą wiedzę w tej tematyce, to czytaj tu sklep odzieżowy online kolejne informacje. Wystarczy wejść w poniższy link.

Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym odnajdziemy bogatą ofertę przeróżnego rodzaju sprzętu survivalowego, ale przede wszystkim dobrej jakości odzież