Ubranie myśliwskie – w jaki sposób je kupować, by mieć gwarancję komfortu i niezbędną ochronę przed zimnem?

Myślistwo jest sportem z tradycjami, który w przeszłości powszechny był przede wszystkim w wyższych warstwach społeczeństwa. Szlachta naprawdę chętnie urządzała duże polowania, które były okazją do towarzyskich spotkań. Obecnie polowania mają już inny charakter i nie są zarezerwowane jedynie dla osób najbogatszych. Rzecz jasna, kłusownictwo jest nielegalne, myśliwi bowiem muszą mieć odpowiednie pozwolenia i polować wyłącznie na wskazanych terenach, na których przykładowo jest nadwyżka konkretnej zwierzyny.

polowanie

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielu osób myślistwo jest ciekawą pasją. Duże znaczenie podczas tego rodzaju wypraw ma oczywiście konieczny ubiór. Dzisiaj ubrania myśliwskie są proponowane w specjalnych sklepach, wobec tego żadna osoba z pewnością nie będzie miała trudności ze znalezieniem pasującej odzieży. Jak jednak wybierać tego rodzaju odzież, by mieć pewność, że w czasie polowania będzie ona rzeczywiście pomocna? Co najważniejsze, ubrania – na przykład koszule (koszula jeansowa damska) myśliwskie – powinny być dobrane do pory roku. Inaczej bowiem myśliwy będzie ubierał się w zimę, a inaczej w lato. Jednak, niezależnie od pogody, odzież zdecydowanie powinna być utrzymana w neutralnych kolorach, które pozwolą na dobre ukrycie się w lesie. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się kolor zielony albo brązowy. Jaskrawe kolory mogłyby płoszyć zwierzynę. Tu najlepsze przykłady: koszule dla myśliwych.

Poza tym, warto zatroszczyć się o to, aby ubrania zostały wyposażone w wystarczającą ilość kieszonek oraz schowków, w których będzie można przechowywać konieczne akcesoria – chociażby zapasowe naboje. Kieszenie powinny być rzecz jasna łatwo dostępne, żeby można było szybko wykorzystać ich zawartość. Zdecydowanie należy zatroszczyć się też o znakomitej jakości obuwie. Las lub inne miejsca łowieckie są pełne gałęzi, kamieni oraz innych elementów, które mogłyby stanowić ewentualne zagrożenie, z tego powodu stabilne buty są niezbędne. Miłośnicy polowań mogą zajrzeć tutaj: ubranie myśliwego.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być również odporne na przemakanie, w szczególności zimą, kiedy długie polowania mogą okazać się dla stóp ogromnym wyzwaniem. Na szczęście, zakup podobnych butów nie powinien współcześnie nastręczyć dużych kłopotów. Ubrania dla myśliwych zdecydowanie powinny być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów oraz gwarantować ochronę przed deszczem i śniegiem, gdy jest taka konieczność. Warto więc zatroszczyć się o ich odpowiedni wybór.