Szafa z ubraniami pęka w szwach a Ty twierdzisz, że nie masz co na siebie włożyć? Doradzamy, co warto nosić jesienią i zimą.

szafa
Stylówki codzienne mają być przede wszystkim wygodne i dopasowane do naszego stylu życia. Jeśli nie wymusza tego na nas sytuacja ani firmowy dress code, zdecydowanie postawmy na klasyczne ubrania i rzucające się w oczy akcesoria – solidne buty, ciepłe, otulające chusty i eleganckie torebki.

Jeżeli zwykle podróżujemy autem, zdecydujmy się na skórzane botki na płaskim albo na niskim obcasie. Będą praktyczne do prowadzenia samochodu, lecz także do całodziennego ”biegania” i najzwyklejszego w świecie „załatwiania spraw na mieście”. Jeżeli sądzimy, iż botki potrafią skrócić nogi i powinny je zakładać jedynie panie o wysokim wzroście, mylimy się – http://kraina-stylu.pl/przeglad-kolorow-na-wiosne-i-lato-2016/. To prawda, skórzane botki potrafią niekorzystnie wpłynąć na długość naszych nóg i proporcje sylwetki, lecz na rynku asortyment modeli i kolorów jest ogromny, więc zarówno kobiety filigranowe, jak i te wysokie mogą kupić sobie obuwie tego typu idealnie do swoich potrzeb. Jednak to prawda – przy botkach trzeba uważać, co do nich ubieramy.
szafa
Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR

Należy mieć na uwadze to, iż krótka spódnica lepiej się sprawdzi niż do połowy łydki, więc wybierajmy raczej miniówki czy szorty. Długie, wąskie nogawki także wyglądają dużo lepiej w zestawieniu z botkami. Jeżeli chodzi o odcień rajstop – najlepiej wybrać ten sam, jaki mają buty. A ciemne rajstopy w zestawieniu z ciemnymi butami wydłużą optycznie nogi. Jeśli natomiast decydujemy się na rajstopy w innym kolorze, uzupełnijmy nasz strój szalem w zbliżonym zestawieniu kolorystycznym. Jednak niech nie będzie to jednokolorowa tkanina, tylko coś w stylu kolażu – poznaj Krainę Stylu. W sklepach sieciowych wybierzemy coś z tego typu chust. W ostatnim czasie do łask wrócił styl boho, czyli – kwiaty, frędzle i dodatki z karmelowej skóry. Jeżeli pasuje nam ten styl, poszukajmy w swoich szafach czegoś ozdobionego frędzelkami, delikatnych koszul albo dłuższych swetrów typu kardigan.

Oczywiście z tego względu, że moda wraca, zupełnie możliwe, iż w tym sezonie wcale nie będziemy musiały robić zakupów, a rzeczy sprzed kilku lat nie tylko będą wyglądały idealnie, ale także przeżyją swoją drugą młodość.