Straciłeś zęba? właściwego protetyka w mieście!

Każdy ma odmienne zęby. Niektórzy mogą w ogóle nie chodzić do dentysty a i tak nie posiadać problemów, inni z kolei, także przy nieustannych wizytach, non stop potrzebują coś naprawiać. Czasami zdarza się, że nasze zęby, szczególnie trzonowe, nie wytrzymują ciągłych napraw i nadają się wyłącznie do wyrwania.

Oczywiście, siódemki nie są zbyt widoczne, dlatego brak w uzębieniu w tym punkcie nie jest za bardzo nieestetyczny. Jednak tutaj nie wyłącznie o wygląd chodzi. Bowiem ubytek w uzębieniu po dłuższym terminie może zainicjować, że nasze zęby zaczną się rozchodzić, tworząc brzydkie szpary. Dlatego przede wszystkim należy odszukać odpowiedniego protetyka.
kobieta myjąca zęby
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jeszcze nigdy nie potrzebowałeś usług tego typu i nie masz pojęcia, gdzie w twojej okolicy znajdziesz odpowiedniego eksperta, wystarczy uruchomić komputer. Wpisując do przeglądarki odpowiednią frazę, na przykład „protetyk Warszawa Wola” otrzymamy szereg wyników na dentystów w okolicy np. . Warto umówić się na wizytę kontrolną do któregoś z nich, aby dowiedzieć się czy konieczny w naszej sytuacji jest implant, czy może jedynie koronka. Koszty tego rodzaju zabiegów do najniższych nie należą, dlatego przygotujmy się na spory wydatek. Jednak mnóstwo z prywatnych klinik pozwoli nam wykonanie usługi w systemie kredytowym, najdogodniejszym dla nas. W tym przypadku jednak musimy mieć dużą zdolność kredytową.

dentysta
Autor: Sam Pullara
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby nieco zaoszczędzić na samej kontroli, cenie za badanie oraz prześwietlenie zęba, można także wybrać się do placówki publicznej, albo po prostu lekarza, który ma podpisaną umowę z funduszem. Jeżeli tylko posiadasz zapłacone składki zdrowotne, skorzystaj z tego. Dowiedz się, który lekarz w okolicy leczy na fundusz, wprowadź odpowiednia frazę do wyszukiwarki, na przykład „NFZ protetyk Warszawa Wola” i udaj się do jednego z wyświetlonych.

Niestety, państwo Polskie nie opłaci nam ani implantów ani koronek, ograniczy się jedynie do bezpłatnego wyrwania zęba ze znieczuleniem. Jednak tym sposobem oszczędzimy chociaż te kilkaset złotych, które możemy wydać na zakup implantu lepszej technologii.

Niestety czasami zdarza się, ze trzeba wyrwać sobie zęba, lub tez straciliśmy go w odmiennych warunkach. Nie możemy takiej sytuacji bagatelizować, jeśli nawet ubytek jest niedostrzegalny z zewnątrz, musimy go wypełnić. Gdyż dziura może doprowadzić do przemieszczania się zębów. Aby tego uniknąć, znajdźmy dobrego protetyka w okolicy.