Rodzinny pobyt w Poznaniu – gdzie dobrze jest się wybrać i co zobaczyć? Propozycje na miłe spędzenie czasu w starym mieście.

poznańskie koziołki
Dobrze jest wybrać się do Poznań na rodzinny pobyt, żeby poznać bliżej historię i architekturę tego miasta, zwiedzić zabytki miasta, zwiedzić jeden z najciekawszych ogrodów zoologicznych w Polsce, zrelaksować się w nowoczesnym aquaparku. Nikt nie będzie się nudzić podczas tej weekendowej wycieczki jeśli tylko dobrze zaplanujemy atrakcje.

starówka w poznaniu
Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszy rzut oka Poznań nie różni się od innych, starych miast naszego kraju – barwne neony, szyldy typu „odzież męska duże rozmiary” (odzież męska w dużych rozmiarach), centra handlowe, kioski, parki, kamieniczki, bloki… Lecz dla podróżnika, koncentrującego się na zabytkach, Poznań może okazać się całkiem ciekawy. Wspólne poznawanie Poznania dobrze jest rozpocząć od Zamku Królewskiego, wzniesionego wiele setek lat temu przez księcia Przemysła II. To najstarszy zabytek w mieście i jeden z najstarszych w naszym kraju.

Następnie warto przespacerować się na Stary Rynek, na którym jest sporo zabytków, między innymi ratusz. Oglądanie budynków warto urozmaicić obiadem w jednej z restauracji w ścisłym centrum miasta, szczególnie kiedy podróżujemy od samego rana.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym intrygującym opisem? Rewelacyjnie. W takim razie zachęcamy – kliknij w link najmodniejsze oprawki damskie i przejdź do nowej strony po szczegóły.

Po przerwie na obiad możemy kontynuować zwiedzanie w centrum, a przechadzkę po centrum możemy zwieńczyć chwilą wytchnienia w „Czekolada Cafe” – w miejscu oferującym smakołyki zrobione z najlepszych rodzajów czekolady. Dzieci z pewnością to ucieszy, a i dorośli chętnie spróbują czegoś pysznego. W zależności od pogody, popołudnie można spędzić chodząc po ZOO, przechadzając się po ZOO lub wybrać się do parku wodnego.

centrum handlowe
Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ właśnie od niedawna ciekawym miejscem, jakim może poszczycić się Poznań jest park wodny „Octopus”, w którym wspaniała zabawa czeka na wszystkich odwiedzających – dorosłych i niedorosłych. Jeśli lubimy podziwiać naturę, można pójść do Palmiarni położonej na terenie malowniczego Parku Wilsona. Jeżeli mamy jeszcze energię, dzień możemy zakończyć w centrum miasta, aby zobaczyć wystawę w muzeum.

Na zakończenie wycieczki możemy skorzystać z lekkiej rozrywki i wybrać się do centrum handlowego, zrobić sobie spacerek po sklepach, w których znajdziemy wszystko (odzież męska duże rozmiary, ogromny wybór produktów dla maluchów itp.), iść z pociechami do bawialni albo do kina.