Kilka ważnych informacji na temat męskich portfeli, o czym należy pamiętać podczas wyboru

portfel z pieniędzmi
Mężczyźni bardzo lubią nosić portfele, szczególnie jeśli są wypełnione. Wprawdzie w ostatnim czasie coraz mniejsza ilość ludzi trzyma przy sobie gotówkę, gdyż jej rolę w dużej mierze zaczęły przejmować karty płatnicze, lecz portfel w dalszym ciągu u wielu panów jest nieodłącznym elementem. Zresztą trzymane karty również należy gdzieś schować, a to właśnie portfel idealnie będzie się do tego nadawał. Wybór różnych portfeli jest aktualnie całkiem spory, więc jeżeli będzie się dobrze szukać, to z pewnością coś interesującego się znajdzie.

portfel
Autor: Incase
Źródło: http://www.flickr.com
Najtańsze modele, wykonane z materiałów czy tekstyliów, można już kupić za kilkanaście złotych. Jednak w tej cenie nie można się spodziewać jakiegoś dobrego wzornictwa, najczęściej kupują je małe dzieci ze względu na niekiedy ciekawą i oryginalną kolorystykę. Zdecydowanie lepsze gatunkowo są tradycyjne portfele męskie skórzane – . W ich przypadku liczyć się należy ze znacznie wyższą ceną, ale tu już dość dużo będzie zależeć od firmy.

Zwykły skórzany portfel w jakiś nieznanym sklepie kupi się pewnie już za kilkadziesiąt złotych, lecz już eleganckie portfele pierre cardin kosztować będą parę razy więcej . Podczas wybierania portfela dla siebie powinno się zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. W pierwszej kolejności mężczyźni spoglądają na rozmiar, a co się z tym też wiąże, kształt samego portfela. Portfel powinien bez problemów pomieścić się w kieszeni spodni czy kamizelki, lecz nie może również być za mały, bo się w nim nie zmieszczą wszystkie konieczne przedmioty. A w przeciętnym męskim portfelu dobrze żeby się znalazło miejsce zarówno na papierową gotówkę i monety, lecz również na karty płatnicze, prawo jazdy i inne dokumenty.

Kolejną rzeczą kolor kupowanego portfela nabytku. Jeśli chodzi o mężczyzn najczęściej wybierane są portfele czarne, brązowe lub szare. Barwy te są uniwersalne i praktyczne, i w zasadzie do wszystkiego pasują, z tego też powodu też cieszą się największym zainteresowaniem. Podczas wyboru należy także przyjrzeć się jakości wykonania. Dobry portfel powinien być wykonany ze skóry dobrej gatunkowo, lecz nie mniej istotny jest sposób szycia i ostateczne wykończenie.