Przeprawa przez szafę – w co odziewać niemowlaka?

plecak
To nie jest takie proste – przyodziać krzyczące, a potem również kopiące dzieciątko w śliczną bluzeczkę z kołnierzykiem czy sukienkę od dziadków.

skarpetki
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W ciąży możesz nabywać ubrania piękne, lecz jak tylko Wasze dziecko zamieszka z Wami – rozpoczniesz kupować wyłącznie ubrania funkcjonalne takie jak swetry dla dzieci na drutach. Jest kilka systemów odziewania maluszka, jedne mamy stawiają na body, pozostałe na bluzki a także śpiochy (Babcia Owca – sweter dla dzieci). Nie ma jednej normy, a kłócić się o to, co lepsze, możesz całymi godzinami. Body, to coś podobnego do koszulki, tylko dopełnia się zapięciem na napki między nogami. Dzięki temu nie podnosi się w górę i nie odkrywa pleców potomka, kiedy je nosisz lub zabawiasz się z nim. Body mają różnorodne systemy przewlekania poprzez głowę: albo ma szyję uszytą na plisę, którą się po prostu rozciąga, czy ma dwie napy na jednym ramieniu, czy po jednym zatrzasku na obu ramionach. Body powinno być zrobione z bawełny albo nawet z organicznej bawełny ( niemowlęce w sklepie).

Jeżeli chodzi o ubranka niemowlęce sklep proponuje piękne body z kołnierzykami (zapinane z tyłu) albo z falbanami bądź w formie męskiej koszuli dla młodzików – są to z pewnością ładne ubrania i mogą się przydać na rodzinną imprezę czy chrzciny, jednakże na co dzień nie są funkcjonalne – musimy okiełznać sztukę ich odziewania a także zapinania, a potem jeszcze baczyć, aby np. kołnierzyk nie zawijał się w czasie karmienia czy nie drapał maleńkiej szyjki, lub ażeby sztywny materiał nie podrażniał rączek.