Przeprawa przez szafę – w co odziewać niemowlaka?

plecak
To nie jest takie proste – przyodziać krzyczące, a potem również kopiące dzieciątko w śliczną bluzeczkę z kołnierzykiem czy sukienkę od dziadków.

skarpetki
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W ciąży możesz nabywać ubrania piękne, lecz jak tylko Wasze dziecko zamieszka z Wami – rozpoczniesz kupować wyłącznie ubrania funkcjonalne takie jak swetry dla dzieci na drutach. Jest kilka systemów odziewania maluszka, jedne mamy stawiają na body, pozostałe na bluzki a także śpiochy (Babcia Owca – sweter dla dzieci). Nie ma jednej normy, a kłócić się o to, co lepsze, możesz całymi godzinami. Body, to coś podobnego do koszulki, tylko dopełnia się zapięciem na napki między nogami. Dzięki temu nie podnosi się w górę i nie odkrywa pleców potomka, kiedy je nosisz lub zabawiasz się z nim. Body mają różnorodne systemy przewlekania poprzez głowę: albo ma szyję uszytą na plisę, którą się po prostu rozciąga, czy ma dwie napy na jednym ramieniu, czy po jednym zatrzasku na obu ramionach.

Inne, również niezwykle ciekawe szerokie opracowanie opisywanego tematu odnajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Body powinno być zrobione z bawełny albo nawet z organicznej bawełny ( niemowlęce w sklepie).

Jeżeli chodzi o ubranka niemowlęce sklep proponuje piękne body z kołnierzykami (zapinane z tyłu) albo z falbanami bądź w formie męskiej koszuli dla młodzików – są to z pewnością ładne ubrania i mogą się przydać na rodzinną imprezę czy chrzciny, jednakże na co dzień nie są funkcjonalne – musimy okiełznać sztukę ich odziewania a także zapinania, a potem jeszcze baczyć, aby np. kołnierzyk nie zawijał się w czasie karmienia czy nie drapał maleńkiej szyjki, lub ażeby sztywny materiał nie podrażniał rączek.