Obuwie z popularnych sieciówek

images
Na dzień dzisiejszy panuje stosunkowo powszechne zdanie w kwestii obecnie wykonywanego obuwia. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość towarów dostępnych w niezbyt wysokich cenach jest wytwarzanych w Chinach i nie jest najwyższej jakości. Co zaskakujące, także wiele produktów znanych i drogich marek jest wytwarzanych w Azji.

Nierzadko ich jakość nie różni się za bardzo od tych niemarkowych towarów i w takiej sytuacji cena jest wyłącznie za logo popularnej marki. Z tej przyczyny tak powszechnym obecnie zjawiskiem jest reklamowanie produktów. W wyniku takiego postępowania można uzyskać zwrot pieniędzy za towar, co jednak odbywa się raczej rzadko. Częściej dostaje się towar zreperowany, ewentualnie w jego miejsce nowy, taki sam. Nie jest więc zaskakujące, gdy po nabyciu pary butów na wysokim obcasie za niewielką cenę, po pewnym czasie szpilki odpadają lub zmieniają kształt.

Popularne sklepy w Polsce

buty
Autor: Blondinrikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach Polacy szczególnie polubili sklepy sieciowe. Z tej przyczyny głównie widuje się tak wielu ludzi w galeriach handlowych. Rzeczy z popularnych „sieciówek” w większości przypadków nie są bardzo drogie, choć często ich jakość nie jest najlepsza. Jeżeli chodzi o obuwie, najpopularniejszymi sklepami są bez wątpienia CCC i Deichmann. Sprzedają one zazwyczaj dość podobne produkty, również ceny kształtują się na stosunkowo podobnym poziomie ). Wybór produktów jest stosunkowo duży, jednak żywotność produktów raczej niezbyt długa. Buty sprzedawane w tych sklepach nie są zbyt solidne, w wyniku czego ma tam miejsce wiele reklamacji.

Moda na kalosze

Ostatnio zaobserwować można dość zaskakującą modę także w Polsce. Chodzi mianowicie o noszenie różnokolorowych, wzorzystych gumiaków na deszcz. Kalosze takie, w zasadzie nie za bardzo różniące się od typowych kaloszy sprzed lat, nierzadko łączone są z codziennym ubiorem, a nawet z eleganckim zestawem. Posiadają one jednak jedną zasadniczą wadę. Jeżeli chodzi o pary nabywane w popularnych i tanich sklepach sieciowych, nie stanowią one ochrony przed wilgocią, a więc przemakają. W większości przypadków więc zakup takich butów jest niezbyt opłacalny, a wręcz bezsensowny.