Najczęstsze błędy żywieniowe, czyli czego unikać, by cieszyć się znakomitym zdrowiem i ładną figurą

śniadanie
Każdy z nas pragnie cieszyć się idealnym zdrowiem oraz nienaganną sylwetką. Choć tego chcemy i za tym dążymy, to nieustannie popełniamy te same omyłki żywieniowe, jakie oddalają nas od uzyskania celu. Czego więc w takim razie należy unikać?

Kanapka z karczochem
Autor: Scandic Food
Źródło: Scandic Food
Nade wszystko nie można się przejadać. O wiele lepsze dla naszego organizmu oraz naszego samopoczucia są częstsze, lecz małe posiłki, ponieważ nie radzi on sobie zbyt odpowiednio ze spalaniem ogromnej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż podarujmy sobie kolejną dokładkę na obiad – starczy to, co włożymy sobie za pierwszym razem. Nie trzeba następnej łyżki ziemniaków lub usmażonego na oleju kotleta. Jeśli ciężko nam pomniejszyć porcje, weźmy mały talerzyk, na którym po prostu nie włożymy nazbyt dużo. Po drugie powinniśmy jeść pomału. Jedzenie (kliknij jedzenie pudełkowe w krakowie) na szybko jest szkodliwe, a w szczególności cierpi na tym żołądek, który potem może pobolewać. Poza tym kanapek, słodkich bułek czy innych rarytasów przekąszanych na przykład w autobusie nie traktujemy jako posiłku i zaraz i tak weźmiemy coś większego, dlatego lepiej jest ograniczać nadmienione przyjemności – prażona ciecierzyca – super. Chyba że będziemy zajadać marchewkę albo selera.

Te zamieszczone tu wpisy z witryny (http://www.natinati.pl/pl/naturalny-tonik-do-twarzy) zaspokoją Twoją dociekliwość, jeżeli omawiana w tym serwisie tematyka bardzo Cię zainteresowała.

Słone przekąski i słodkie smakołyki obligatoryjnie musimy odstawić, ponieważ codziennie nazbiera się z nich bardzo dużo zbędnych kalorii, jakie jedynie powiększą nasz brzuch bądź co gorsze wejdą w boczki, jakich i tak trudno się pozbyć. Ograniczmy także słodkie, gazowane napoje. Trzeba pić wodę, choćby 2 litry każdego dnia, a jedną szklankę możemy zastąpić smakowitym, naturalnym sokiem, najlepiej świeżo wyciskanym. Soki są niezrównanie zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę znaczącym błędem jest także opuszczanie śniadania. To zasadniczy posiłek dnia, zatem wstańmy wcześniej, lecz nigdy o nim nie zapominajmy.

jedzenie latem
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominając o wyżej ukazanych regułach prościej ci będzie uzyskać sylwetkę, o której marzysz. A i pozbywając się nieodpowiednich zwyczajów zauważysz, że czujesz się zdecydowanie korzystniej (dbam-o-siebie.pl/alfabet-zdrowia-dorsz/). Warto trzymać się niniejszych nawyków oraz wpoić je swojej rodzinie, aby zdrowie cały czas wam dopisywało, jak również nigdy go nie będzie brak, a o to właśnie chodzi w naszym naszym życiu na co dzień.