Moda potrafi przysparzać problemów, ale można sobie z nimi dać radę? Oto kilka praktycznych porad

moda
Moda potrafi być źródłem frustracji i satysfakcji, jest w stanie sprawiać radość, zadowolenie, ale i denerwować, sprawiać, że wszystkiego się odechciewa. Za taki stan na pewno odpowiadają pewne mity, które są w naszej głowie. Są to opinie i poglądy zasłyszane i przekazywane dalej, przez co utrwalają się, w związku z tym mamy przeświadczenie, iż są prawdą. To jednak mylne przekonanie.

moda
Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo dużo panien młodych potrafi wydać wiele pieniędzy na suknię ślubną, bo jest zdania, że im więcej kosztuje, tym lepszy będzie rezultat końcowy. Może ma to znaczenie wśród wyższych sfer, jednak raczej dla zdecydowanej większości z nas, najważniejszy jest fason, materiał, a także to jak się w takiej kreacji czujemy. To jest na pewno ważniejsze od tego, ile wyłożymy pieniędzy na konkretną suknię. Możemy takie rady odnieść również do innych sytuacji, całkiem innych fragmentów garderoby, jak szaliki Wrocław albo też walizki Częstochowa – .

Następny mit dotyczy tego, by tworzyć własną stylizację wokół pojedynczego, najistotniejszego elementu. Wiadomo, że neutralne proste tło jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy wyeksponować odważniejszy element garderoby, dajmy na to ogromną kolię czy balową spódnicę. Nie oznacza to jednak, iż należy ograniczać się do jednej takiej rzeczy. Gdy mamy kilka tego typu elementów to musimy się postarać, aby równomiernie je rozłożyć, żeby nie robić efektu nieskładnego zbiorowiska ubrań i dodatków.

Czy powyższa publikacja przekonała Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tutaj i dodatkowo sprawdź ponadto wypowiedzi na temat (http://www.avocado-store.pl/honsiu-goldnavy-blue-id-109).

Inny mit mówi o tym, że jeśli chcemy podkreślić kobiecą sylwetkę to powinno się związać talię paskiem. Wiadomo, iż podkreślenie zwężenia w talii może pomóc, aby zrobić wrażenie bardziej “kobiecej” budowy, lecz wcale nie znaczy, że figura klepsydry to jedyny “kobiecy” oraz pożądany wzór.

Nie zapominajmy, żeby podkreślić sylwetkę za pomocą kontrastujących kolorów, krótkich kurtek, jak i większych dekoltów. I jeszcze jeden mit, który mówi o tym, by inwestować w ponadczasowe klasyki, żeby prezentować się faktycznie modnie. Prawda jest natomiast taka, że powinniśmy inwestować, w co chcemy. Wiadomo, że w szafie powinna być mała czarna czy dobrze skrojona biała koszula. Jednakże nie musimy płacić za te rzeczy majątku, taka prawda, że są to klasyki i nigdy nie wyjdą z mody, więc przez cały czas można je dostać.

Absorbuje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego także inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź tutaj.

Odnosi się to również do wielu innych artykułów, jak dresy męskie Puma czy biustonosze do karmienia – dresy puma na Ceneo.