Koszulki nocne, szlafroki, piżamy

Krisline Duna - piżama
Każdy czuje się dobrze, gdy otacza go coś miłego, miękkiego, pachnącego. W reklamach, jak i w naszym otoczeniu, pojawia się coraz więcej takich rzeczy. Mogą to być płyny zmiękczające do tkanin, dzięki czemu otulamy się w mięciutkie, pachnące ubrania, zapadamy w miękkiej pościeli czy wycieramy mięciutkim ręcznikiem. Dobry jest miękki chleb czy bułka, bo to znaczy, że dobrze wyrosły i są świeże. Lubimy głaskać kota, bo ma miękką, miłą w dotyku sierść. Na nasze zmysły miękkość działa kojąco. Skłonność do alergii i nadwrażliwości skóry zmusza nas do kupowania ubrań z dobrych, miękkich materiałów. Są nimi z pewnością satyna, bawełna, welur, micro – modal. Właśnie z nich szyje się m. in. piżamy.

Gatunek i rodzaj tkaniny z jakiego jest zrobiona bielizna nocna to najważniejsze czynniki, które powinny decydować o kupnie danej rzeczy.
kobieta w piżamie
Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com

Ważna jest także wygoda, a więc łatwość dopasowania stroju do figury i naszych upodobań. Wzorów piżam jest tak wiele, że bez trudu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś co mu będzie pasowało. Warto także zwrócić uwagę na to, czy gdy schudniemy lub przybędzie nam trochę ciała, to nie będziemy musieli naszej piżamy od razu wyrzucić do śmieci. Wskazane są w takiej sytuacji regulowane ramiączka koszulek i dobre gumki lub wiązania spodni. Piżamy mogą być używane wyłącznie do spania, ale też są takie, które doskonale spełniają rolę tzw. strojów domowych – wzory bardziej ozdobne, z ciekawymi rozcięciami, dekoltami, wykończeniami. Młodzieżowe zestawy to zwykle top i spodnie różnej długości. Proste wzory, delikatne zdobienia, łatwość ubierania będą odpowiednie dla każdego kto lubi wygodę. Do eleganckich piżam, jak również do tych tradycyjnych, młodzieżowych warto dobrać odpowiedni szlafrok ||oferta bielizny w e-sklepie||. Nie tylko otuli nas i ochroni przed wieczornym chłodem, ale także doda elegancji i kokieterii.

Dzisiaj problem w czym spać, a nawet gdzie i na czym – jest istotny i doczekał się licznych naukowych opracowań. Żyły wodne, promieniowanie, twarde materace, antyalergiczna pościel itd., itd. … Wpływ na nasz sen ma otoczenie, i sprzęty, to na czym śpimy i posiłek przed snem, jaką kąpiel bierzemy – wyliczać można by długo. A czy jest istotne w czym śpimy? Oczywiście, że tak! Bielizna nocna powinna być odpowiednio dobrana do naszego ciała, wygody, temperatury i własnych potrzeb estetycznych. Te ostatnie są niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy łóżko dzielimy z ukochaną osobą.

kobiety w piżamach
Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest materiał, z jakiego jest zrobiona piżama czy nocna koszulka ||!okazja!||. Miękki, delikatny, nie podrażniający ciała. Nic nie może nam przeszkadzać, uwierać, krępować ruchów. Nie może być nam za gorąco, ani zbyt zimno. Sporą popularnością cieszą się takie tkaniny jak satyna czy wciąż niezawodna bawełna.

Pojawił się na rynku micro – modal, jeszcze bardziej miękki niż bawełna. O wzorach trudno dyskutować, jest ich tak wiele, że każdy sam powinien dobrać sobie jaki mu się podoba. A propozycji jest bez liku. Choćby ładne zdobienia, jak koraliki, różne długości rękawów i rodzaje zapięć czy wykończeń, decydują o ostatecznym wyglądzie i funkcjonalności całego stroju. Przed położeniem się spać lub po wstaniu z łóżka, miło jest otulić się szlafrokiem. I tu można przebierać w propozycjach. Długie i krótkie, z długim i krótkim rękawem, zapinane i wiązane, ciepłe, z kapturem, lekkie, przeźroczyste, bez rękawów. Dobrze dobrana koszulka do takiego peniuaru może zachwycić nie tylko panie. Podobno w pięknej piżamie także sny są piękne, a w wygodnej – spokojne. Trzeba to koniecznie sprawdzić na własnej skórze i we własnym łóżku!

Źródło: Jagna