Kilka reguł tego, jak się mają ubierać panowie innymi słowy jak najlepiej dobrać męską koszulę.

Mężczyzna w eleganckiej koszuli
Stylowa koszula jest jednym z najważniejszych części ubioru zadbanego mężczyzny. Różnych koszul w sklepach jest tak duża ilość wzorów i rodzajów, że przed wyborem warto poznać choć podstawowe reguły, którymi trzeba się kierować. Jeżeli nawet komuś znaleziona koszula bardzo się spodoba, to uwzględnić jeszcze powinien obowiązujące trendy i modę, tu zupełna swoboda może nie być dobrze odbierana. Zależnie od przeznaczenia trzeba zdecydować się na odpowiedni kolor, materiał i sposób uszycia, i wtedy dopiero można będzie powiedzieć, że decyzja była dobra.

oferta na spinki do koszuli
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną sprawą jest również wielkość tej części garderoby, nie powinna być ona ani zbyt duża, ani zbytnio obcisła. W praktyce rozmiar koszul definiuje się dwoma wielkościami, czyli kołnierzykiem oraz wzrostem. Właściwie dopasowana koszula musi swobodnie chować się w spodniach, powinna także leżeć przy ciele, lecz nie ograniczać chodzenia. Dobre koszule uzyskują swoją rozmiarówkę po trzech praniach, dlatego też często mają one trochę mniejszą numerację, uwzględniającą przyszłe zmiany.

Drugim rozmiarem jest obwód kołnierzyka, tu również istnieją pewne reguły dotyczące odpowiedniego doboru. Koszula musi mieć taki kołnierzyk, aby dało się swobodnie włożyć palec między ciało, a materiał, w praktyce będzie to całkowity obwód szyi powiększony o szerokość palca. Jeśli będzie się już wszystko wiedzieć o swoich rozmiarach, to kolejnym etapem będzie wybór odpowiedniego kroju. Najczęściej koszule dzieli się na trzy główne odmiany, ich wybór powinien być uzależniony od wyglądu danej osoby. Na przykład koszule slim fit posiadają wyszczuplony krój, który bardzo dobrze sprawdza się u szczupłych lub atletycznie zbudowanych ludzi, regular fit zalecane są dla osób tęższych, z regularną budową ciała, zaś custom fit to koszule uniwersalne, mające w zamyśle pasować każdemu – oferta na koszule slim fit. Istotnym dopełnieniem męskiej koszuli są różnego rodzaju dodatki, takimi najbardziej klasycznymi i wszystkim chyba znanymi są krawaty i muchy. W niejednej sytuacji przydadzą się także spinki do koszuli, są one głównie istotnym elementem formalnego stroju.