Kilka wskazówek dla mężczyzn, którzy planują zakupić torbę, walizkę bądź skórzaną aktówkę

torba
Kobiety uwielbiają chodzić na zakupy, szczególnie w sklepach z odzieżą lub obuwniczych. Chyba każda reprezentantka płci pięknej ma swoje zakupowe preferencje i w czasie spaceru po pobliskiej galerii handlowej jest w stanie nabyć pięć par klapek, gdyż ma akurat bzika na punkcie butów. Nieco inaczej wspomniana sprawa wygląda w przypadku panów. Wiele małżonek utyskuje na mężów, którzy wcale nie udają się do sklepów i nie kupują nowych podkoszulek lub stylowych mokasyn.
http:/www./3i-store.com/dla-niego
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli panie po trzydziestce nie wyobrażają sobie rozpoczęcia nowego sezonu jesiennego bez nabycia skóropodobnej aktówki, doskonale pasującej do granatowej garsonki, to mężczyźni wcale nie myślą o tych sprawach. Niezbędne dokumenty i drobiazgi (np. klucze czy okulary przeciwsłoneczne) trzymają w pojemnych kieszeniach kurtek a nawet letnich spodenek. A jeśli nasz trzydziestolatek jest zmotoryzowany, to mnóstwo przyborów przechowuje w wozie. Mając na względzie niechęć mężczyzn do tego rodzaju zakupów, spróbujmy dać im kilka porad odnośnie wyboru najbardziej odpowiedniej dla nich torby bądź walizy czy aktówki.

Torby męskie zazwyczaj swoim wyglądem przypominają nesesery na… laptopy, warto się przekonać. Aby były użyteczne muszą być zrobione z wodoodpornego i mocnego materiału. Należy również zwrócić szczególną uwagę na jakość zamków oraz szwów. Z racji tego, że torby kupuje się zazwyczaj raz na dłuższy czas, to warto wyłożyć więcej pieniędzy, aby służyły dłużej. Dla pięćdziesięciolatków liczy się przede wszystkim praktyczność, więc takie torby męskie nie zawsze muszą być najmodniejszymi w obowiązującym sezonie. Warto jednak uświadomić panom, że w sklepach są również torby w kolorach innych niż intensywna czerń.


Biznesmeni, którzy udają się na ważne sympozja muszą spakować swoje rzeczy osobiste do walizek bądź nawet plecaków, a dokumenty do aktówek. Każda skórzana aktówka musi być wykonana z wzorową dokładnością. W tym przypadku jest ona wizytówką swego posiadacza i nierzadko jej profesjonalny wygląd może zadecydować nawet o powodzeniu w interesach. Z tego powodu warto ją kupić w firmowym sklepie. Z kolei podróżne nesesery powinny być pojemne i posiadać bardzo praktyczne kółka. Przydaje się także duża liczba schowków na mniejsze przedmioty. Jeżeli skórzana aktówka powinna być pierwszej jakości, to już walizka chyba niekoniecznie – inwestowanie w kosztowne torby mija się z celem szczególnie wtedy, kiedy podróże służbowe są bardzo rzadkie.