Jakie wybierać kosmetyki do włosów? O czym wiedzieć? Jakie istnieją rodzaje tych kosmetyków?

włosy
Bardzo dobre kosmetyki fryzjerskie to nie tylko jakość czy cena, bo w tej sytuacji nie płacimy za marketing, lecz płacimy za najważniejszą rzecz, to znaczy za efekt, jaki dany kosmetyk spowoduje z naszymi włosami. Gdy użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki jak również właściwie dobierzemy go do naszego rodzaju włosa, to taki rezultat będzie najlepszy oraz długotrwały. Jasne jest, że na naszym rodzimym rynku, ale i na całym świecie istnieje wiele marek i wytwórców, jak kosmetyki alterna, jakie oferują artykuły stosowane w salonach fryzjerskich.

zadbane włosy
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie zresztą powinny być tam używane, bo każdy salon, jaki chce zyskać klientów powinien koniecznie stosować dobre kosmetyki . Zamienniki na pewno się nie sprawdzą, możemy być pewni, iż klienci już do nas nie wrócą. Kosmetyki fryzjerskie występują pod wszelkimi postaciami. Mogą to być przykładowo farby fryzjerskie. Farby specjalistyczne zrobione są w taki sposób, iż w czasie wnikania farby we wnętrze włosa, łuski w strukturze są rozchylone nieznacznie, dzięki czemu pigment, jak już się tam przedostanie utrzyma się dłużej.

Włos więc nie jest podatny na uszkodzenie, połysk może utrzymywać się praktycznie dłuższy czas. Włos nie jest podatny na uszkodzenia, połysk z łatwością utrzyma się do kolejnego farbowania, nie zaś jak w przypadku farb z drogerii – do paru umyć głowy. Bardzo popularne kosmetyki fryzjerskie to także olejki do farby, ampułki regenerujące i tym podobne (i nie tylko). Olejki do farb to produkty, jakie dodawane są w celu ochronienia skóry głowy oraz włosa, przed farbą, zaś ampułki regenerujące, są nawilżające, przeciwdziałają wypadaniu, szybkiemu przetłuszczeniu się włosów. Wszystkie tego rodzaju ampułki służą do poprawy kondycji włosów, ale i skóry głowy.

Nakładane są często gdy włosy są wilgotne. Jedne z takich specyfików należy spłukać, inne wręcz przeciwnie. Inny rodzajem produktu to maska do włosów. Jest to kosmetyk, jakiego zadania to, w zależności od typu, nawilżenie, zregenerowanie włosa albo też intensywna odbudowa zniszczonych włosów. Są także maski, które mają za zadanie przeciwdziałać, przykładowo są przeciw wypadaniu włosów, należy jednak pamiętać, iż musimy kupić taką maskę, która będzie dla nas odpowiednia.