Jak zmieniało się oblicze handlu w centrach naszych miast, jakie grupy produktowe są najczęściej oferowane w galeriach handlowych

witryna sklepowa
Całkiem niedawno jeszcze w centrach królowały najróżniejsze sklepy odzieżowe i obuwnicze. W większości takich miast znane nawet były ulice, gdzie skupiało się wszystko, a na zakupy do tamtych sklepów przybywali klienci z bardzo daleka. Lecz ekspansja galerii handlowych w ostatnim czasie spowodowała, że to tam właśnie zaczął się przenosić handel, a w centrach miast miejsce sklepów zaczęły zajmować różnego rodzaju instytucje i banki. W typowej galerii liczba sklepów będzie wynosić od stu do dwustu, lecz sporo też jest takich, gdzie będzie ich dużo więcej.

wózek sklepowy
Autor: Brad Montgomery
Źródło: http://www.flickr.com
Większa część tego typu sklepów sprzedaje odzież i obuwie, i chyba prawdziwe będzie stwierdzenie, że z przewagą produktów damskich. Oczywiście panowie ya tak kupią co im potrzeba, jeśli potrzebować będą trampki męskie 48, elegancki garnitur czy na przykład stylowe nakrycia na głowę typu kaszkiety męskie to bez problemów odszukają sklep, w jakim takie produkty będą – trampki 48.

Jeżeli potrzebujesz podobnych materiałów, co te zaprezentowanie w naszym opracowaniu, to w artykule (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/camping/camping-kuchenki) znajdującym się tu na pewno je odnajdziesz.

Jednak ilość takich sklepów będzie z reguły zdecydowanie mniejsza, niż placówek oferujących artykuły damskie.

Doskonale można to zobaczyć na przykładzie damskiego obuwia. We wszystkich galeriach będzie jeden lub kilka sklepów sieciowych, w jakich produkty są dla wszystkich, i dla kobiet i dla mężczyzn. Ale oprócz tego można trafić na drugie tyle sklepów, oferujących jedynie buty damskie. Można w nich kupić bardzo wygodne kozaki damskie 37, szpilki i botki, lecz już męskich czy dziecięcych półbutów tam się nie znajdzie.

Podobnie sytuacja wygląda z ubraniami. Sportowe bluzy damskie z kapturem można będzie kupić na przykład w sklepie sportowym albo jakimś sieciowym salonie. Lecz sukienki, spódnice czy biustonosze to już towary, które najczęściej będą się znajdować w sklepach, do jakich mężczyźni raczej się nie chcą zapuszczać. Chyba że towarzyszą swoim partnerkom w zakupach, finansując wszystko, co one wybiorą i nosząc później ogromne ilości pakunków, torebek i toreb po następnych sklepach, jakie przecież także trzeba koniecznie odwiedzić – kozaki damskie w Ceneo.