Zakupy w internecie: najczęściej nabywamy ubrania

walizka
Zakupy w sieci kuszą – jest o wiele taniej, a i ruszać się z domu nigdzie nie trzeba. Kłopot taki, iż e-sklepów jest już w naszej ojczyźnie blisko 10 000. Większość to nazwy niewiele nam mówiące – nabywamy, dlatego że skusiła nas niska cena. Ale czy można sklepowi dać wiarę? Przede wszystkim, skontroluj dane kontaktowe sklepu.

Czy jest podany jedynie e-mail (odpowiedniej stronić od takich sklepów), czy informacje są pełne – adres, numer telefonu itp. Porządny sprzedawca nic nie ma do
kurtka zimowa
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

ukrycia, a już na pewno nie informacje, jakie umożliwią kontakt z nim, szczególnie że są one wymagane przepisami. Następnie sprawdź, czy sklep klarownie określa na stronie ceny (razem z podatkami), czy jasno opisuje zasady oraz koszta dostawy, oraz czy w regulaminie zaznacza, jak oraz gdzie powinno się składać reklamacje. Wreszcie, bez względu na to czy kupujesz obuwie damskie Vagabond, spódnice, suknie, bluzeczki, czy kurtki zimowe, skontroluj, czy sklep chroni transakcje, możemy poznać to po znaku żółtej kłódki (może być zamieszczona w dole monitora albo też na pasku przeglądarki), jak też czy adres strony, na której akceptujesz transfer, rozpoczyna się od https. Na początek należałoby odpowiedzieć sobie na zapytanie – gdzie wyszukiwać wysokiej jakości odzieży? Wbrew pozorom nie powinno być z tym najmniejszego kłopotu, gdyż w internecie znajdziemy gigantyczny wybór ubrań dla osób w każdym wieku – . Co więcej, zakupimy je bez opuszczania domu, a zatem oszczędzając czas i nasze siły (a często również fundusze). Poszukiwana walizka podróżna? Torebeczka? Tornister? Sprawdź, które sklepy lepiej omijać .

Najpewniej jest rzecz jasna korzystać ze znanych, dużych sklepów – wtedy można mieć pełne przekonanie, iż nie padniemy ofiarą oszustwa- zobacz promocje. Jeżeli jednak pragniemy zakupić ubranie w mniej popularnym sklepie, sprawdźmy jego wiarygodność. Poszukajmy opinii na jego temat w popularnych serwisach, poszukajmy na jego witrynie informacji o certyfikatach potwierdzających uczciwość firmy. Ufajmy sklepom podającym pełne dane kontaktowe – sam telefon komórkowy nie wróży niczego dobrego.
Także kobiety brzemienne bez problemu przyodzieją się w sklepach on-line. Wystarczy wbić w przeglądarkę zdanie: odzież ciążowa Elbląg.