W jaki sposób kupić obuwie przez Internet

buty sportowe
Dojrzałaś wymarzoną parę bucików w sklepie wirtualnym, jednak boisz się, że bez przymiarki nie dobierzesz idealnego rozmiaru dla siebie? Nie wiesz, w jaki sposób skrupulatnie zmierzyć stopę by bucik leżał idealnie? Z naszymi poradami uda Ci się dobrać buty tak, aby nie były ani zbyt małe, ani za wielkie.

Zazwyczaj sklepy internetowe oferują nabywcom obuwie o standardowym rozmiarze, przeto jeżeli nosimy trampki Big Star rozmiar 38 to i taki winnyśmy zamówić. Najlepiej jednakże zmierzyć skrupulatnie rozmiar stopy po czym sprawdzić z tabelą rozmiarów podaną na stronie. Należy pamiętać, że zewnętrzna długość podeszwy ma się nijak do realnych
nadruk na t-shirt
Autor: Guillaume LARDIER
Źródło: http://www.flickr.com

wymiarów stopy. Często zapominamy o skontrolowaniu jak szeroka jest stopa, a ma to nadzwyczaj duży wpływ na to, jak będzie ona wyglądała w buciku jak też decyduje o komforcie noszenia obuwia. Szerokość stopy zmienia się razem z temperaturą (w zależności od pory roku od kilku mm nawet do kilku cm), a także tego jak długo wystawaliśmy na nogach lub chodziliśmy. Sklepy często nie podają tego wymiaru, dobrze jest zatem zapytać sprzedającego o zmierzenie najszerszego punktu wyłożenia. Informacje na ten temat: najlepsze promocje.
W jaki sposób prawidłowo zmierzyć stopę? Rozstrzygamy, czy buciki nosić będziemy na bosą stopę czy w skarpecie po czym kładziemy stopę na kartce . Obrysowujemy jej kształt, a następnie mierzymy długość od najdłuższego palca do najbardziej wysuniętego miejsca, w którym kończy się pięta. Do uzyskanego wyniku dopisujemy 0,5 do 1 cm. Co zrobić jeśli na stronie fabrykanta mamy połówki rozmiarów przykładowo 38,5? Tym korzystniej dla nas. Zdołamy dopasować obuwie dokładnie do stopy, co zagwarantuje nam wyższy komfort użytkowania obuwia.

Rozmiar bucika zmienia się też w zależności od rodzaju obuwia. Sandałki powinny do perfekcji pasować rozciągłością do naszej stopy, tak ażeby nie wyglądały nieschludnie. Balerinki, trampki Fila jak też czółenka rozmiar 39 mogą być cokolwiek większe, ażeby nie ocierały pięt oraz aby spacerowanie w nich przez dłuższy czas nie powodowało bólu. Szpilki wybieramy także trochę większe, jednak musimy zachować umiar tak, by but dobrze leżał na stopie i nie wyglądał na nadmiernie duży.
Bez względu na to czy nabywamy przez internet buty czy t-shirty męskie Tommy Hilfiger, zawsze możemy poprosić sprzedawcę o dodatkowe zdjęcia.

Oferty dostępne pod linkiem: .