Jak działa terapia dla małżonków

Psychoterapia
Terapia dla małżeństw sprawdzi się, bo w każdym związku zdarzają się trudne chwile, gdy masz wszystkiego dość, myślisz nawet o rozstaniu. Nim jednakże podejmiesz podobną decyzję, spróbuj zawalczyć o swój związek. Czasem dopiero terapeuta może pomóc naprawić stosunki pomiędzy małżonkami.

Psychoterapia
Autor: Sohel Parvez Haque
Źródło: http://www.flickr.com
Kryzys w małżeństwie może pojawić się w każdej chwili, obojętnie czy jesteśmy ze sobą 6, czy też 30 lat. Jest czymś naturalnym. Mogą go spowodować na przykład: gonitwa za karierą, podział zadań w domu, kierowanie się różnymi normami w wychowywaniu dzieci, narzucanie swoich racji przez jedną ze stron lub też „wyfrunięcie” pociech z rodzinnego gniazdka. Zdarza się, iż przyczyny tkwią głębiej – jedna bądź dwie jednostki przenoszą do związku „problematyczne zaplecze” dla przykładu mające związek z dorastaniem w rodzinie przemocowej lub alkoholowej. Taki ciężar uczuciowy rzutuje na relacje pomiędzy małżonkami i może natężać kryzys – więcej tutaj.

Ogromnie często kłopoty w związku potęguje zaburzona komunikacja. Trudno nam otwarcie porozmawiać o dwustronnych oczekiwaniach oraz emocjach, nie słyszymy siebie wzajemnie.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania kliknij także ten odnośnik. Pokrewne wiadomości znajdziesz również tutaj plastyka sromu wrocław.

Nie umiemy również zaakceptować tego, że każdy z nas jest różny oraz uparcie próbujemy dostroić partnera do siebie. Lecz im dłużej każdy „ciągnie w własną stronę”, tym trudniej wypracować konsensus. Zaczynamy się od siebie odsuwać bądź walczymy o każdą drobnostkę, odczuwając coraz to większą wściekłość, gorycz, niespełnienie.

Nieprawdopodobnie interesujący artykuł, prawda? Jeżeli także tak uważasz, to wejdź inne pomocne opracowania (https://optyk.wroc.pl/oferta/badanie-wzroku/fakty-i-mity/), które wciągną Cię kompletnie.

Nie ma już miejsca na troskliwość, wsparcie, szacunek dla potrzeb drugiej osoby, za to rosną pretensje jak też wrażenie odrzucenia.

Para
Autor: abcslubu.pl / Magia Kadru
Źródło: abcslubu.pl / Magia Kadru
Jeżeli po paru próbach stłumienia kryzysu nie uda się nam dojść do porozumienia, dobrze jest wybrać się do psychoterapeuty. Najodpowiedniej jeśli będzie to terapia dla par. Terapia umożliwia przebudować związek, uzdrowić układy między partnerami. Przynosi korzyści tak indywidualne – umożliwia odkryć siebie, swe potrzeby, zmierzania, oczekiwania względem małżonka – jak również dla pary – modyfikuje charakter komunikacji, dopomaga wyjaśnić nieporozumienia, odnaleźć kompromis.

O ile zdecydujesz się na wspomnianą terapię a nie znasz godnego zaufania terapeuty wpisz w wyszukiwarkę wyrażenie: psychoterapeuta Kraków – psychoterapia-horyzonty.pl, ażeby sprawdzić propozycje z tego właśnie miasta.