Jak dbać o włosy, aby w każdej sytuacji wyglądały zjawiskowo i jednocześnie naturalnie

włosy
Kiedy kobiety oglądają reklamy telewizyjne, to ich wzrok często przykuwają specyfiki do pielęgnacji włosów. Dwudziestolatki zachodzą w głowę, co zrobić, żeby mieć tak samo piękną fryzurę jak modelki. Pomimo tego że reprezentantki płci pięknej bez przerwy nabywają nowe balsamy i odżywki do włosów, to wcale nie czują się usatysfakcjonowane wynikami zaaplikowanych kuracji, a czasem nawet specjalnych diet. Żeby fryzura wyglądała się imponująco, to trzeba obowiązkowo, jak również systematycznie rezerwować wizyty w dobrym gabinecie fryzjerskim, jak również stosować się do kilku wskazówek.

włosy
Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy niefarbowane de facto nie wymagają wyjątkowej pielęgnacji. W pierwszej kolejności należy pamiętać, aby nie kłaść się spać z wilgotną głową. Lepiej oglądnąć jeszcze jeden odcinek ulubionego amerykańskiego serialu bądź upiec pyszne francuskie ciasto z jabłkami, żeby włosy mogły wyschnąć same. Gros pań wcale nie używa suszarek, bo reprezentantki płci pięknej obawiają się, że nazbyt ciepłe powietrze zniszczy włosy. Jednakże jak instruują nas fryzjerzy, jeżeli tylko odpowiednio skieruje się falę powietrza, to pasma włosów nabiorą cudownego blasku.

Podczas suszenia można je nieco nawilżyć takimi preparatami jak argan oil (argan oil) lub jedwab w płynie. Używanie innych mikstur nie jest obowiązkowe, wręcz przeciwnie, odżywki warto odłożyć na regał, ponieważ mogą one bardzo obciążyć włosy. Natomiast włosy farbowane wymagają innego potraktowania. Kobietom, zarówno tym po czterdziestce, jak i tym po osiemdziesiątce, zależy głównie na tym, aby podczas codziennej toalety włosy nie utraciły połysku i koloru, gdyż każdorazowe mycie wypłukuje farbę. A dodatkowo przypomnijmy, że każde kolejne farbowanie niszczy strukturę włosów, więc reprezentantki płci pięknej zakupują w drogeriach bądź aptekach stacjonarnych specjalne szampony pielęgnacyjne.

Damy, które bez przerwy używają środków koloryzujących są zmuszone systematycznie stosować odżywki – więcej propozycji. Aby kupić najbardziej odpowiedni produkt, trzeba niepobieżnie czytać etykiety umieszczone na buteleczkach. Wydaje się jednakże, że największym wrogiem koloryzowanych włosów są odrosty, ponieważ tutaj nawet luksusowe odżywki nie pomogą, a wizyta u uznanego fryzjera okazuje się koniecznością.