Gdzie kupujesz obuwie – w sklepie tradycyjnym czy w sieci? Zalety i wady poszczególnych rozwiązań

buty sportowe
W czasach, kiedy w sieci można dostać właściwie wszystko, chodzenie do sklepów stacjonarnych wydaje nam się czasami ogromnym przeżytkiem. Jeżeli jednak zastanowimy się nad tą kwestią głębiej, można dojść do wniosków, że sklepy stacjonarne niewątpliwie nigdy nie znikną, a czasem są lepszym wyborem niż zakupy online.

stylowe buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawdzamy, co i w jakich konkretnie przypadkach najbardziej się opłaca – weźmy dla przykładu kupno obuwia.
Sklepy tradycyjne

Ogromną zaletą sklepów stacjonarnych jest oczywiście fakt, że przed kupnem możesz zmierzyć buty. Każde obuwie, niezależnie od tego, czy chodzi o tramplki męskie lub o wysokie kobiece szpilki, musi idealnie pasować na stopę właściciela. Oczywiście zazwyczaj kupujemy ten sam Rozmiar, jednak po pierwsze czasami rozmiarówka konkretnych firm nieco się różni, po drugie zaś w grę wchodzą jeszcze inne czynniki, które powodują, że but wygodny dla jednej osoby niekoniecznie będzie właściwy dla drugiej. Nawet trampki męskie muszą być doskonale dopasowane, zatem możliwość zmierzenia butów przed kupnem z pewnością jest wielką zaletą. Zakupy w sklepie tradycyjnym są również lepszym rozwiązaniem kiedy chcemy kupić coś na szybko, bez konieczności czekania na wysyłkę.
zalety zakupów w sieci
Zaletą zakupów w internecie jest oczywiście fakt, iż obuwie sportowe mmęskie zazwyczaj można tam kupić w znacznie niższych cenach.

buty sportowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli doliczysz do ceny obuwia koszt wysyłki, zazwyczaj i tak zapłacisz znacznie mniej niż w wypadku zakupów w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo zakupy można zrobić szybko, właściwie o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu i chodzenia po wielkich centrach handlowych.