Fala uderzeniowa, jako zabieg leczniczy

kolano
Każdy, kto miał kiedyś jakieś problemy z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do zniesienia i nie da się go wytrzymać. Czasem, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest przez chwilę choć ostry, a potem wydaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale rzeczywistość jest taka, że nie można bagatelizować bólu w stawie kolanowym. Trzeba pójść do lekarza i powiedzieć o swych przypadłościach.

kolano
Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem może się okazać, że wszystko jest w porządku, ale bywa i tak, że niestety musimy poddać się operacji. Obecnie współczesna diagnostyka jak i leczenie są o mało inwazyjne, nie tak jak kiedyś. Dzięki współczesnej technice można wykonać na przykład artroskopia stawu kolanowego (zobacz jak pomóc swoim kolanom), która jest zabiegiem , który nie spowoduje większych zewnętrznych skutków. Przez niewielkie nacięcia wprowadza się do stawu kolanowego układ optyczny, który daje nam pogląd na komputerze wnętrze kolana i w ten sposób za pomocą mikro narzędzi robi się operację kolana.

Jeżeli chcesz zgłębić temat, to zapraszamy Cię do opisu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam stale zamieszczana jest bieżąca notka (https://www.restylane.com/pl/zabiegi-upiekszajace).

Często, jako pomoc w powrocie kolana do pełnej sprawności trzeba wybrać się na zabieg zwany falą uderzeniową. Nie bywa on zbyt często organizowany przez NFZ, a jedna sesja kosztuje około 100 złotych, jednak jest to świetny sposób, by prędzej mieć sprawny staw kolanowy. Warto jednak najpierw upewnić się czy nie potrzebujemy jakiejś bardziej inwazyjnej techniki.

Kłopoty z kolanem

zabieg
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Gdy słyszymy słowo operacja bywa, że trudno nam definitywnie się określić, czyli trudno nam zdecydować się na operację. Jednak, jeśli usłyszymy o mało inwazyjnym zabiegu, to jesteśmy bardziej skłonni do podjęcia decyzji. Wiadomo, że nie w każdej sytuacji da się skorzystać z cudownej opcji, jaką jest artroskopia stawu kolanowego . To metoda, która pozwala na minimalną ingerencję chirurgiczną.

Jeśli masz zamiar dowiedzieć się więcej, doczytaj tutaj informacje umieszczone na kolejnej witrynie – tam mamy na Ciebie dodatkowe artykuły.

A jednak jest niezmiernie precyzyjną metodą, jeśli chodzi o samo sprawdzenie stanu kolana jak też proces leczenia. Wszyscy wiemy, że staw kolanowy jest bardzo wrażliwą konstrukcją. Łatwo o kontuzję zwłaszcza, jeżeli uprawiamy sport albo w rodzinie są osoby z problemami kostno-stawowymi. Tak, więc jeżeli odczuwamy jakieś bóle w kolanach powinniśmy pójść do lekarza pierwszego kontaktu. Czasem lepiej wyjść na hipochondryka, w kwestii własnego zdrowia niż potem być kaleką.