Dlaczego dobrze używać preparatów z bergamotką? Co dzięki temu zyskujemy?

skóra - fotka
Bergamotka to odmiana pomarańczy. Uprawia się je we Włoszech i w Maroku. Niepowtarzalny i piękny aromat tego typu owoców, stosowano w kosmetyce już w 17 wieku. Ponadto tego rodzaju zapach jest doskonale znany każdemu kto uwielbia herbatę Earl Gray.

skóra - fotka
Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com
Powstający ze skórek bergamotki olejek ma wyjątkowy zapach, nie zadziwia więc, iż bergamotka jest tak często używana do tworzenia perfum i pozostałych kosmetyków – zobacz: kosmetyki o zapachu bergamotki. Kąpiel albo masaż z bergamotką wpływa na pewno uspokajająco, antydepresyjnie, ustabilizuje stan psychiki, a jednocześnie rozluźnia oraz poprawia nastrój. Będzie pomocny w stanach nerwowych oraz stresie, łagodzi apatię. Ma bardzo zbawienny wpływ na naszą skórę, ponieważ ją wygładza, nawilża i tonizuje, a jednocześnie oczyszcza oraz pobudza do regeneracji.
Rewelacyjny cytrusowy zapach orzeźwia, jest pomocny przy leczeniu stanów zapalnych skóry. Wdychanie wspaniałego zapachu bergamotki zapewnia prawdziwą ulgę w przeziębieniu, grypie, kaszlu, oczyszcza bowiem powietrze, ma jednocześnie działanie przeciwwirusowe. Taka kąpiel z dodatkiem bergamotki cudownie łagodzi bóle mięśniowe, które występują po wysiłku fizycznym. Olejek taki również jest pomocny przy bolesnych miesiączkach, a także bólach mięśniowych różnorakiego pochodzenia, bo ma świetne działanie rozkurczowe.

Polecany jest przy stanach zapalnych pochwy, jak i zewnętrznych organów płciowych. Jak więc widać, zestaw kosmetyków z bergamotką to najlepszy pomysł, ażeby ulepszyć sobie samopoczucie.

Miej na uwadze, że podobne artykuły, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tu, a ukażą Ci się rzetelne informacje (http://www.dentystakaniak.pl/diagnostyka-laserowa/) i dzięki temu poznasz większą ilość detali na ten temat.

To również perfekcyjny pomysł na prezent, obdarowywana bez wątpienia będzie niezwykle szczęśliwa z takiego prezentu – zestaw kosmetyków na każdą okazje.. Najlepiej mieć zawsze pod ręką preparaty z bergamotką, ażeby zawsze poprawić swoje samopoczucie oraz zdrowie.