Dbajmy o swoje zęby

dentysta
Mówi się, iż ręce są naszą wizytówką, lecz prawda jest taka, iż ludzie w pierwszej chwili patrzą na naszą twarz, a jeśli akurat coś mówimy, to oczywiście zauważają nasze zęby. Jeżeli będą żółte, krzywe i popsute, to z pewnością ludzie pomyślą, że nie potrafimy o siebie zatroszczyć się, a co się z tym wiąże, może się okazać, iż nie tylko będziemy posiadali problemy z zawieraniem kolejnych znajomości, ale także oraz ze znalezieniem wymarzonej posady.

dentysta
Autor: Luis Zafra
Źródło: http://www.flickr.com
Pasta bez fluoru to podstawa

Po pierwsze bardzo istotne jest to, jaką pastę używamy na co dzień. Jeżeli jest to pasta bez fluoru, to mamy szanse być przekonani, że nasze zęby nie będą dostawały nazbyt dużej dawki tego minerału, a co się z tym łączy, iż nie będziemy oddziaływać negatywnie na ich strukturę.

Wedle Ciebie omawiany tekst jest bardzo ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne notatki (https://rehaexpert.pl/rehabilitacja-wieliczka/), które mają tak samo absorbujące tematy.

Oczywiście kiedy raz na jakiś czas zdarzy nam się kupić taką pastę, to nagle nam zęby nie wylecą, nie mniej trzeba dopilnować, by go ona nie posiadała, a już rzeczywiście nie powinno go być w pastach dla dzieci, które przecież te zęby posiadają jeszcze delikatniejsze niż rodzice.

Kiedy nie mamy szansy się zadecydować, która pasta będzie dla nas najwspanialsza, to z pewnością warto pójść do dentysty, który na podstawie obejrzenia naszych zębów powie nam, w jaką pastę powinniśmy inwestować.

Pasta do zębów
Autor: Christopher Alpizar Gaviria
Źródło: http://www.flickr.com

Szczoteczki międzyzębowe to podstawa

Nie ma znaczenia jak wspaniałej oraz drogiej szczoteczki do zębów używamy, nie jest ona wstanie dosięgnąć w każde zakamarki między naszymi zębami. Od czasu do czasu próbujemy ratować się nicią dentystyczną, ale zdecydowanie skuteczniejsze są szczoteczki międzyzębowe. Nie podrażniają dziąseł, nie zniszczą zębów, a jednocześnie są na tyle małe, że mamy gwarancję iż dostaną się w każdą przestrzeń, do której nie dojdzie znaczniejsza szczoteczka. Na dodatek w takie szczoteczki muszą się też okupić osoby, które noszą stały aparat na zęby, bo dzięki nim spokojnie wyczyszczą powierzchnię zębów przy aparacie.

Warto mieć zdrowe zęby

Im mocniej będziemy troszczyli się o swoje zęby, tym znaczniejsza jest gwarancja, iż będziemy mieli szanse się nimi niesamowicie długo radować, a co się z tym łączy, iż mniej będziemy odwiedzać dentystę. Kwota zakupu odpowiednich do tego akcesoriów z pewnością nie jest wielki, zwłaszcza jeżeli porówna się go z kosztem jaki odczujemy na wizyty u stomatologa, albo na wykonanie sztucznej protezy, gdy wszystkie nasze zęby już wypadną, ponieważ nie będziemy o nie dość właściwie dbać.