Co zrobić z problemem odnoszącym się do nietrzymania moczu? Jakie są na to sposoby?

zabieg
Mimowolne oddawanie moczu to schorzenie dość wstydliwe, mocno wpływa więc na poczucie komfortu i pewność siebie. Niestety, statystyki wskazują, iż tego typu kłopot odnosi się do wielu kobiet, nawet co drugiej Polki, natomiast częstotliwość występowania wysiłkowego nietrzymania moczu wzrasta wraz z wiekiem.

Całe szczęście schorzenie może być leczone chirurgicznie albo farmakologicznie, nie każdy jednak wie, iż jest również możliwość wykonania prostego, mało inwazyjnego zabiegu laserowego. Tego rodzaju laserowe leczenie nietrzymania moczu dość silnie polepsza stan zdrowia oraz polepsza samopoczucie. Czym w ogóle jest to schorzenie? Jest wywołane zwiotczeniem ścian pochwy, a także osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli tak zwanych mięśni Kegla. Dość często pojawia się po porodzie, spowodowane rozciągnięciem pochwy, pojawia się też w okresie menopauzy.
zabieg
Autor: 123 rf
Źródło: 123 rf

Na skutek zminimalizowania sprężystości mięśni dna miednicy a także górnej ściany pochwy kąt nachylenia cewki już nie jest prawidłowy.

Jeśli zaciekawił Cię opublikowany na tej stronie artykuł, bez wahania zobacz jeszcze towarzyszące informacje (http://www.englander.com.pl/promocje/) – one również są warte zainteresowania.

Wynikiem tego jest niekontrolowane wydalanie moczu mające związek z wysiłkiem jaki wkładany jest w wykonywanie najbardziej podstawowych czynności, takiego rodzaju jak dźwiganie czy schylanie – poznaj dodatkowe informacje. Dodatkowo, nawet przy kichnięciu lub ataku kaszlu może być to męczące. Ponadto wzrasta uczucie parcia na mocz, co sprawia, że nawet nieduża ilość może być ogromnym dyskomfortem. Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na obkurczeniu pochwy, a jednocześnie namnożeniu włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość jej ścian. Tkanki poddane tego rodzaju zabiegowi mogą się kurczyć, więc jednocześnie pobudzona jest aktywność śluzówki.

Taka tematyka jest dla niektórych osób dość kontrowersyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na analizowane tutaj zagadnienie, to poznaj więcej pomocnych wskazówek (https://wola.centrumdemed.pl/kontakt/)!

W rezultacie zachodzi wzmacnianie powięzi wewnątrzmacicznej, ścian pochwy a także ujścia cewki moczowe, zaś kąt nachylenia cewki stanie się zminimalizowany. Każda z tkanek jest bardziej elastyczna, pochwa bardziej ciasna, co sprawia, że cewka moczowa funkcjonuje bardzo dobrze, powraca więc poczucie komfortu. Najbardziej często wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu, można go też po miesiącu jeszcze raz wykonać – czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Wynik tego będzie się utrzymywał przez wiele lat, natomiast jak będziemy sprawdzać poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla, to może ten kłopot już nigdy nie wrócić. Najkorzystniej także wykorzystywać preparaty, jakie są w tym pomocne, takiego typu jak Monalisa Touch.