Co zrobić, by na dobre zapomnieć o bólu kręgosłupa?

uśmiech
Spełnia niezwykle istotną rolę. Stanowi podstawową jednostkę „konstrukcyjną” organizmu. Utrzymuje nasze ciało we właściwej pozycji, amortyzuje wstrząsy, chroni rdzeń kręgowy.

www.rehafit.org
Źródło: flickr.com

Niestety aktualnie na kręgosłup czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Stres, nieodpowiednia dieta, brak ruchu, nadwaga, duże obciążenia stawów – wymieniać można bez przerwy. Specjaliści biją na alarm: z roku na rok rośnie ilość ludzi walczących z bólem pleców (Rehafit Wrocław). To bodaj jeden z najczęstszych problemów, z jakim pacjenci zgłaszają się do lekarza medycyny rodzinnej. Nie należy go lekceważyć. Może być albowiem, objawem wielu poważnych schorzeń. Nasuwa się pytanie: jak w takim razie sobie z nim poradzić? Bardzo dobrym sposobem na rzeczonej dolegliwości jest niezaprzeczalnie masaż Wrocław może pochwalić się bogatą „bazą” specjalistów przeprowadzających owe „zabiegi”. O ich zbawiennym wpływie na zdrowie człowieka nie trzeba nikogo przekonywać (http://rehafit.org/oferta/odnowa-biologiczna). Obniżają napięcie mięśni, polepszają ruchomość stawów, wzmacniają mięśnie. Oddziałują też korzystnie na inne narządy wewnętrzne oraz ukrwienie skóry.

Warto zwrócić uwagę, iż często „ratunkiem” dla obolałego kręgosłupa staje się rehabilitacja Wrocław jest tego idealnym dowodem. Coraz więcej mieszkańców Dolnego Śląska korzysta z pomocy fizjoterapeutów, a centra medyczne przeżywają prawdziwe oblężenie.