Co to jest dieta odchudzająca i oczyszczająca,jakie przynosi efekty i jak ją stosować?

Świeże zioła i warzywa pomogą w walce z cellulitem
Nadwaga jest coraz częściej spotykanym problemem występującym pośród ludzi całym świecie i przyczyną powikłań takich jak m.in.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno – stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Efektami takich kłopotów jest powiększone ryzyko zgonów m.in. z powodu chorób sercowo – naczyniowych, a także z powodu nowotworów.

Autor: Flickr.com

Pierwszym krokiem przy eliminowaniu otyłości najczęściej powinna być zmiana niedobrego stylu życia a konkretnie zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W celu pomniejszenia masy ciała pomóc może również dieta odchudzająca. Można wskazać na różne rodzaje diet. Największe różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na innym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet efektownych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. W dodatku nadmiar toksyn w ciele może powodować brak energii, zmęczenie, kłopoty z koncentracją czy ziemisty kolor skóry. Jednym ze sposobów na wyzbycie się szkodliwych substancji z ciała jest dieta oczyszczająca. Nie musisz więc trudzić się kilkudniową głodówką, by wyzbyć się toksyn. Potrzebny jest bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby skutki diety oczyszczającej były zadowalające należy wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z posiłków należy również wyłączyć produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Potrawy przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Należy również wyłączyć z jadłospisu sól i różnorakie substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca winna trwać minimum dwa tygodnie. Najbardziej znane diety oczyszczające to dieta ryżowa, warzywna oraz warzywno-owocowa. Dieta oczyszczająca w dzisiejszych czasach to dla wielu ludzi konieczność.

Wzmocnij serce właściwą dietą
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Toksyny i szkodliwe substancje kumulują się w organizmie przy okazji niezdrowego trybu życia. Ich źródłem jest również niezdrowa żywność oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy negatywne samopoczucie i często zapadamy na rozmaite dolegliwości ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm próbuje sam powrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach nieskutecznie. Gdy substancji szkodliwych jest zbyt dużo przejawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi chorobami. By wygrać z substancjami szkodliwymi należy wyeliminować niektóre produkty z jadłospisu oraz dostarczać organizmowi składników odżywczych, które przyspieszają renowację organizmu i jego oczyszczanie. A zatem zdrowy wygląd bez otyłości i toksyn w ciele jest możliwy. Potrzeba tylko trochę samozaparcia, by powrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku bazowych zasad żywienia powinno konsekwentnie usunąć substancje szkodliwe z organizmu. A zatem skorzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Polecam:: http://www.gabinet-dietetyczny.pl.