Archiwum: badania

badania

Doktorzy

Powołanie niezbędne do praktykowania pracy gastrologa

Aby pełnić fach gastrologa, powinno się zakończyć studia medyczne. Prawo praktykowania zawodu, uprawniające do podjęcia praktyki zawodowej, odbiera się natomiast dopiero po przebyciu specjalności, jaka obejmuje staż i zajęcia teoretyczne. Po osiągnięciu tych warunków absolwent zdobywa miano dyplomowanego lekarza w danej specjalizacji. Lekarz gastrolog Łódź musi odznaczać się wiarygodnością, cierpliwością i postępowaniem na najwyższe dobro chorego.

, ,

Okulista

Systematyczne robienie badań wzroku jako fundament utrzymania dobrego pola widzenia.

Decyzja o tym, żeby raz na pewien czas wybrać się do okulisty musi być podjęta przez każdą osobę, jaka faktycznie podchodzi do własnego zdrowia odpowiedzialnie. Tym bardziej zaś takie osoby, jakie cierpią lub wcześniej zetknęły się ze schorzeniami oczu powinny orientować się, iż systematyczne wykonywanie badań okulistycznych to podstawa zachowania zdrowia.

, , ,

plecy

Schorzenia kręgosłupa jako choroba cywilizacyjne w obecnych czasach

Schorzenia kręgosłupa stają się w naszym społeczeństwie chorobą cywilizacyjną. Bóle sprawiają, że staramy się jak najmniej poruszać i przybieramy nienormalną postawę. A to prowadzi do nadwątlenia mięśni i przeciążeń. Zwyrodnieniom kręgosłupa sprzyjają wady postawy, nadwaga, siedzący tryb życia, schylanie się i unoszenie ciężkich obiektów na wyprostowanych nogach. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to choroby, jakie wymagają konsultacji medycznej. Jeżeli powodem bólu nie jest wada dysku, tylko strata giętkości i prawidłowej ruchomości kręgosłupa, w takim przypadku leczenie kręgosłupa polega na sukcesywnym usuwaniu istniejących limitów ruchomości.

Zdrowe jedzenie dla urody

,